Editörden

Değerli Okurlar,

Dergimizin iki yıllık başarılı yayın hayatını tamamlayıp, üçüncü yılının ilk sayısı ile yine sizlerle birlikte olmak, bizim için hem mutluluk, hem de onur verici olmuştur.

Dergimizin doğumundan bu yaşına kadar, verdiği değerli destekler için en başta Kurucu Rektörümüz Sn. Dr. Suat İ. Günsel hocamıza teşekkürlerimiz sonsuzdur.

Düzenli periyotlarda ve hakemli olarak yayınladığımız dergimizin indekste taranması için ULAKBİM’e aday olduğunu da sizlere duyurmak, ayrı bir mutluluk kaynağımızdır.

İlk sayımızdan itibaren, başta değerli yazarların emekleri olmak üzere, değerli Danışma Kurulu Üyelerimizin titiz değerlendirme çalışmaları, yayın aşamasında bize destek veren sevgili meslektaşlarımızın katkıları ve YDÜ Web Team’in özverili çalışmaları sonucu Mimarlık dünyası ile buluşturduğumuz “YAKIN MİMARLIK”, çok ciddi uğraşlarla gerçekleşen emekler bütününün ürünü olarak ortaya çıkmaktadır.

İlk sayısını, 2017 Dünya Mimarlık Haftasında yayınladığımız dergimizi, yine bir Dünya Mimarlık Haftasında sizlere ulaştırırken, bu yılın “Mimarlık….. herkes için konut” temasından hareketle tüm dünya insanlarına, çağımıza yaraşır çağdaş konfor şartlarındaki nitelikli mimari çözümlerde sağlıklı ve mutlu yaşam dileklerimizi iletiriz.

Bu sayımızdaki değerli yazarların özgün ve nitelikli makalelerini sizlere sunar, sağlıkla ve esen kalın diyoruz.

Saygılarımla
Doç. Dr. Zihni Turkan
Editör